Przedsezonowy wywiad z prezesem BSF-U Michałem Krzemińskim

Za miesiąc start rozgrywek II Ligi Futsalu. Znamy już jej skład, jakie cele stawiacie przed drużyną w tym sezonie? Trzeba nadmienić, że drużyna została solidnie wzmocniona. Doszło kilku bardzo doświadczonych zawodników, z przeszłością w 1 Lidze czy Ekstraklasie.

Tak, poczyniliśmy kilka transferów, które dadzą naszemu zespołowi dużo doświadczenia i jakości. Chcemy grać ofensywny i skuteczny futsal. Trenujemy od początku września, chociaż większość zawodników oczywiście łączy to z grą na trawie. Natomiast chcemy jak najlepiej przygotować się do zbliżającego sezonu. Myślę, że mamy drużynę, która będzie walczyła o awans. Chcemy żeby pierwszoligowy poziom zawitał do Buska Zdroju na stałe. Organizacyjnie jak i sportowo jesteśmy już na to gotowi.

Pamiętamy z zeszłego sezonu, że mecze Futsalu cieszyły się dużym powodzeniem wśród kibiców. Często hala wypełniała się po brzegi. Można powiedzieć, że Busko Zdrój ma idealny klimat pod halową odmianę piłki nożnej?

Tak. Trzeba przyznać, że futsal to sport bardzo widowiskowy. Cały czas coś się dzieje, pada dużo bramek. Cieszymy się, że jest tak ogromne zainteresowanie. Również sami dużo robimy, żeby nasz marketing był na odpowiednim poziomie. Chcemy cały czas się rozwijać i w miarę możliwości podnosić sobie poprzeczkę.

Wiemy również, że zaczną się systematyczne treningi grupy młodzieżowej. To na pewno świetny krok w kierunku przyszłości. Szkolenie to podwaliny bez których ciężko cokolwiek budować. Co to będzie za zespół?

Oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę. Będzie to zespół chłopców urodzonych w roku 2010 i młodszych. W zeszłym roku startowaliśmy w Młodzieżowej Lidze Futsalu, w której zajęliśmy drugie miejsce. W tym roku wystartujemy również w Eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kobierzycach na dolnym Śląsku.

Chciałem jeszcze zapytać jak wyglądają kwestie finansowe w Stowarzyszeniu? Na pewno nie jest łatwo w tych trudnych czasach pozyskiwać sponsorów? Jak wygląda współpraca z Gminą Busko Zdrój?

Czasy w jakich przyszło nam żyć oraz sytuacja na świecie sprawia, że bardzo ciężko jest pozyskiwać sponsorów. Wiadomo, że przedsiębiorstwom najłatwiej zrezygnować z finansowania sportu. Natomiast chciałbym podkreślić, że mamy wielu sponsorów, którzy są z nami od samego początku powstania drużyny i wspierają nas cały czas. Jeśli chodzi o Gminę Busko Zdrój i Pana Burmistrza Waldemara Sikorę to współpraca z roku na rok jest coraz lepsza. Możemy liczyć na dofinansowanie oraz wsparcie. Dodatkowym plusem jest świetny kontakt z Wydziałem Promocji i Sportu z UMiG Busko Zdrój. Dzięki nim możemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić wydarzenia, które organizujemy. Wpływa to na jeszcze większą reklamę i promocję naszego miasta.

Czego wam życzyć przed nadchodzącym sezonem?

Przede wszystkim zdrowia. Żeby omijały nas kontuzje, a o resztę jestem spokojny. Mam nadzieję, że będzie to udany sezon i zaliczymy pierwszy awans w historii Buskiego Stowarzyszenia Futsalu.

menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram